Kliknij by odsłuchać zaznaczony tekst! Powered By GSpeech

 

 

 

             Jak co roku w maju, z okazji imienin Zofii odbyła się impreza we wsi, której nazwa pochodzi od tego właśnie imienia – Święto Zofiówki. Głównym organizatorem pikniku była nowo wybrana Sołtys Zofiówki, Izabela Janowska – Olasik wraz z Radą Sołecką. Stało przed nimi ryzykowne i bardzo trudne zadanie, jakim było zapewnienie atrakcji i sfinansowanie  imprezy. W tym roku bowiem, Sołectwo nie posiadało możliwości skorzystania z pieniędzy pochodzących z Funduszu Sołeckiego, jak to miało miejsce w latach ubiegłych. Do pomocy w organizacji włączyło się Sołectwo Rydzynki oraz Miejski Ośrodek Kultury w Tuszynie.

Festyn rozpoczął się 16 maja 2015 roku o godzinie 15, na placu przy sklepie Pana Stanisława Sujeckiego. Tuż przed oficjalnym jego otwarciem zaczęły się rozgrywki w siatkówce, w których uczestniczyły drużyny z Rydzynek, Bądzynia, Tuszyna Lasu, Gospodarza, Żeromina i oczywiście Zofiówki, która po wspaniałej grze zasłużenie triumfowała. Równolegle odbywał się konkurs kulinarny na najlepsze ciasto z owocami, w którym spośród 17 wypieków trzyosobowe jury wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła Pani Marta Król. Jeszcze przed zakończeniem konkursu kulinarnego rozpoczął się wielobój dla młodzieży, w którym uczestnicy robili brzuszki, skakali w workach i na skakance oraz przekładali żelki chińskimi pałeczkami. Niepokonany w tych zmaganiach okazał się Filip Bednarski z Rydzyn. Następnie przyszła kolej na konkurencje dla osób w wieku „50 plus” : zespołowe podawanie piłki, rywalizacja dla par i labirynt . Najwięcej widzów zgromadził ostatni wielobój, w którym mężczyźni zmagali się w biciem piany z białek, wbijaniem gwoździ, piciem wody na czas, rzutem kulą do celu, zjadaniem parówki jadąc rowerem oraz rozciąganiem sprężyn.  W tej konkurencji bezapelacyjnie wygrał Pan Artur z Rydzynek,. Najmłodszym uczestnikom pikniku rozrywkę zapewnił MOK. Panie z tuszyńskiego domu kultury prowadziły konkursy i malowały buźki dzieciaczkom.  Na koniec części oficjalnej odbył się bieg w kaskach i przeciąganie liny.

    Nie zabrakło też licznych atrakcji, takich jak: pokaz motocykli, szkolenie z zakresu pierwszej pomocy czy wróżenie z kart anielskich. Największą furorę zrobił jednak pokaz historycznych pojazdów wojskowych, który odbył się dzięki uprzejmości mieszkańca Zofiówki, Pana Zbigniewa.  Dodatkową nagrodą dla wygranych była również, możliwość przejażdżki tymi właśnie pojazdami.  Najmłodszym niewątpliwą frajdę sprawiła darmowa pizza, popcorn i soczki  rozdawane podczas imprezy. W czasie trwania pikniku można było też wykonać darmowe badanie piersi w Mammobusie.
    Pogoda była jak na zamówienie toteż w Święcie Zofiówki oprócz gości specjalnych: Burmistrza Tuszyna - Witolda Małeckiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej - Andrzeja Małeckiego oraz Radnego Tomasza Sobolewskiego, uczestniczyły setki osób, nie tylko mieszkańcy i działkowicze z okolicznych wsi, ale również goście z całej gminy i nie tylko. Z całą pewnością można pokusić się o stwierdzenie, iż była to impreza, która zgromadziła największą ilość osób w dotychczasowej historii Zofiówki.
Organizatorzy imprezy pragną bardzo gorąco podziękować sponsorom,  Panu Stanisławowi Sujeckiemu za możliwość skorzystania z placu i prądu w czasie trwania imprezy, Urzędowi Miasta w Tuszynie za udostępnienie sceny i kontenera i Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za wypożyczenie namiotów i sprzętu nagłaśniającego.
Bardzo serdecznie dziękujemy również osobom, które włożyły mnóstwo pracy, czasu i zaangażowania w przygotowanie tej imprezy. Bez Waszej pomocy nie dali byśmy rady.
Dziękujemy !!!!!!!
    Święto Zofiówki 2015 ((zainicjowane  4-lata temu piknikiem koszyczkowym przez Tomka Sobolewskiego i Ewę Cichoń) z powodzeniem można uznać za udane i chyba można spodziewać się, że z roku na rok będzie się ono rozwijało i odbywało z coraz większym rozmachem.

Kliknij by odsłuchać zaznaczony tekst! Powered By GSpeech