Kliknij by odsłuchać zaznaczony tekst! Powered By GSpeech

 

 

 

 

 

 

 

 

      Naddobrzyńskie Kółko  Śpiewacze  "Wniebogłosy" będzie lepiej słychać dzięki dotacji na doposażenie w instrumenty i sprzęt nagłaśniający. To nie dar z nieba lecz owoc wniosku złożonego w Konkursie "Grant na lepszy start",  finansowanym z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Do podziału w naszym województwie było 380 tys.zł.  Oddolna inicjatywa członków Stowarzyszenia to przykład na to jak można pozyskiwać środki na finansowanie ciekawych przedsięwzięć cieszących się zainteresowaniem mieszkańców. Warto tu zaznaczyć, że często są to fundusze o które nasze Stowarzyszenie nie może się starać z racji ograniczeń regulaminowych. O możliwości pozyskiwania takich funduszy pisałem rok temu z okazji spotkania z Seniorami.Przedstawiony wówczas poradnik to tylko namiastka możliwości jakie stoją przed grupami nieformalnymi w nowej perspektywie wykorzystania funduszy europejskich w latach 2014-2020.  Na stronie znajdziesz codziennie odświeżane informacje o nowych szansach dla organizacji pozarządowych. Masz pomysł, czekaj na swoją okazję. Ona z pewnością nadejdzie. Dziś możesz zacząć śpiewać tak jak Ci zagrają, jutro będziesz śpiewać tak jak chcesz !   

Pobierz informację

Pobierz poradnikINFORMACJAU.M. w Łodzi za pośrednictwem fundacji działających na terenie województwa łódzkiego ogłosił konkurs ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich dla stowarzyszeń, fundacji i grup nieformalnych pod hasłem „Grant na lepszy start”. W konkursie mogły wziąć udział te organizacje, których działalność jest krótsza niż osiemnaście miesięcy i uzyskać pomoc finansową do wysokości 5000 złotych. Stowarzyszenie „Dolina Dobrzynki” działające na naszym terenie powstało w 2009 roku i z przyczyn formalnych nie mogło brać udziału w konkursie, jednak dzięki decyzji zarządu zdecydowało się pomóc powstałemu w bieżącym roku Naddobrzyńskiemu Towarzystwu Śpiewaczemu „Wniebogłosy”, które spełniało wszystkie wymogi pozwalające na staranie się o dofinansowanie prowadzonej działalności. W ramach NTŚ „Wniebogłosy” powstała grupa inicjatywna w składzie 1.Sławomira Skrzepińska -radna naszej gminy 2. Andrzej Delong założyciel towarzystwa śpiewaczego. 3. Włodzimierz Podgórski, osoby te są również członkami Stowarzyszenia „Dolina Dobrzynki”. Grupa inicjatywna przygotowała i złożyła wniosek o dofinansowanie działalności chóru ze środków FIO. Wniosek został zaopiniowany pozytywnie i na konto stowarzyszenia dla potrzeb chóru wpłynęła kwota 4400 złotych. W ramach pozyskanych środków dokonane zostaną zakupy nowego sprzętu muzycznego, materiałów biurowych oraz nośników pamięci. Pozyskane środki pozwolą na podniesienie poziomu technicznego przy akompaniowaniu chórowi w czasie występów oraz rozpropagowanie jego działalności pośród mieszkańców naszej gminy.

Kierownictwo chóru zaprasza osoby chętne do współpracy i występów w naszym chórze.

Czekamy na Państwa zgłoszenia pod nr. Tel 692 536 355 lub poprzez stronę internetową Stowarzyszenia „Dolina Dobrzynki”.Rydzynki 20 10 2014 r.                                                                                                    Włodzimierz Podgórski

 

Kliknij by odsłuchać zaznaczony tekst! Powered By GSpeech