Kliknij by odsłuchać zaznaczony tekst! Powered By GSpeech

 

 

I w tym roku Pchli Targ przyciągnął wielu mieszkańców Rydzynek, Zofiówki i okolicznych miejscowości.
Wraz z końcem wakacji tradycyjnie już, na boisku w Rydzynkach odbywał się jarmark rzeczy potrzebnych. Piszę "potrzebnych", bo każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Od zabawek poprzez piękne wyroby rzemieślnicze.
Szczęśliwie pogoda dopisała. Nic nie popsuło dobrej jak zawsze atmosfery już rodzinnego - można powiedzieć - "targowania".
Dziękujemy za liczne przybycie i miłą atmosferę. Do zobaczenia za rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Wyjątkowo suche lato  pozbawiło nas największej przyjemności jaką są spacery po lesie połączone z grzybobraniem. Czy ubiegłoroczne zapasy wystarczą do przyszłego roku? Poczekamy na jesień ale dla niecierpliwych jeden z mieszkańców przygotował ucztę dla oczu.  Precyzyjna obróbka pnia brzozy dała w efekcie produkt, którego trudno szukać w lesie. Swoją ofertę przedstawił na VII Jarmarku Rydzyńskim. Szkoda, że była niejadalna. Na tegorocznym Jarmarku po raz pierwszy gościły firmy ubezpieczeniowe. Najokazalej zaprezentowała się AVIVA. Możliwość konsultacji z fachowymi doradcami stworzyła uczestnikom Jarmarku wyjątkową okazję do zapoznania się z ofertą firmy.

 

 

 

 

 

          Tegoroczny Jarmark Rydzyński został organizowany po raz pierwszy na początku sezonu wakacyjnego. Zmiana terminu sprawiła, że pogoda jak i wystawcy dopisali. Pierwsze osoby pojawiły już na dużo wcześniej przed oficjalnym rozpoczęciem, a mianowicie przed godziną 9:00. Z każdą mijającą godziną było coraz więcej zwiedzających i kupujących. Pogoda sprzyjała spacerom co sprawiło, że przybywały całe rodziny.

Goście Jarmarku poza zakupami, w tym roku mogli oddawać swoje głosy na jedno z 13 stoisk. Zwycięzcą konkursu na najciekawsze stoisko został Pan Łukasz, za co otrzymał puchar z wyróżnieniem. Cała impreza poza koncepcją „pchlego targu”, dostarczyła również atrakcji dla najmłodszych. Dzięki uprzejmości Miejskiego Domu Kultury w Tuszynie, zorganizowane były konkursy i zadania dla dzieci, oraz odbyło się malowanie twarzy. Pojawiły się tygrysy i motyle na buziach. Dodatkowo Miejski Dom Kultury zapewnił oprawę muzyczną, dzięki której powietrze przenikały delikatne dźwięki muzycznych hitów, umilając pobyt. Dodatkową atrakcja tym roku był plakat, w którym można było wykonać nieodpłatne zdjęcie pamiątkowe. Jak co roku również dzieci i tym razem miały możliwość przejażdżki bryczką oraz kucykami. Pan Darek z Rydzynek udostępnił dwa swoje zabytkowe motocykle przy których można było wykonać sobie zdjęcie. Te stare, ciągle sprawne pojazdy, gromadziły wokół siebie rzesze starszych i młodszych. Jarmark przyciągnął w tym roku również gości z kraju kwitnącej wiśni. Stowarzyszenie Dolina Dobrzynki pragnie podziękować wszystkim przybyłym, oraz osobom które bezpośrednio pomagały przy organizacji spotkania. 

 

Sponsoring: Gmina Tuszyn i Stowarzyszenie "Dolina Dobrzynki";  współpraca-MOK w Tuszynie;  Lider -Rafał Błaszczyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Dawny pchli targ powoli zamienia nam się w prawdziwy jarmark różności. To wydarzenie w Rydzynkach na którym nie wypada już nie być. Podstawowa funkcja wymiany rzeczy zbędnych została zachowana. Coraz więcej jest jednak powodów by całe rodziny mogły atrakcyjnie spędzić na  nim czas. Stałe elementy jak konkursy dla dzieci, przejażdżki bryczką, czy kucami zostały wzbogacone o o nadmuchiwany plac zabaw dla dzieci i konkursy dla dorosłych. Jarmark stał się miejscem gdzie promuje się również różne idee. W tym roku współuczestnicząca w organizacji Fundacja "Kocia Mama" w ramach działań edukacyjnych przygotowała stoisko gdzie właściciele kotów mogli zasięgnąć wszelkich informacji nt. postępowania ze swoimi  pupilami. Pracownia Unikatum z Pabianic promowała spotkania „Młodych Mam” i „Mocnych Managerek”. Stowarzyszenie Dolina Dobrzynki kontynuowało działania promujące idee WLB. Szukaliśmy rodziny, która najliczniej uczestniczyła w Jarmarku. Tę rywalizację o "łeb" wygrała rodzina Karpińskich z ilością 17 osób. Wręczyliśmy również upominki uczestnikom Gry Terenowej -"Poszukiwacze równowagi"  Aktywna promocja imprezy miała znakomity wpływ na frekwencję. Na boisku zaczyna się robić ciasno.  W Rydzynkach życie naprawdę nabiera kolorów. Zdjęcia

Sponsorzy: Fundacja Aktywności Lokalnej, Stowarzyszenie Dolina Dobrzynki, Lider - Zbigniew Klimkiewicz

Termin kolejnego Jarmarku został ustalony.

To 31 sierpnia (sobota) godz. 11.00.

W tym roku deszcz nas nie wystraszy.

Kliknij by odsłuchać zaznaczony tekst! Powered By GSpeech